Oświetlenie
aranżacja wnętrz

Czemu korzystnie zatrudnić architekta wnętrz? Co może nam zapewnić? Jakie stoją przed nim zadania?

Zaprojektowanie i aranżacja wnętrz własnego domu to naprawdę ciężka praca. Wymaga to niemałej wiedzy i wyczucia, a to jak rozplanujemy przestrzeń będzie miało znaczenie na długie lata. Wiele osób chce zaoszczędzić i robi taką aranżację samemu, pozostali korzystają z ofert profesjonalistów.
Salon w stylu industrialnym

Dbaj o nowoczesny wystrój mieszkania

Ludzie zainteresowani urządzeniem stosunkowo małego mieszkania - a to przecież raczej polska norma, nigdy nie powinni sądzić, że to bardzo ciężkie. Naturalnie tylko zbytnio zadufani w sobie mogą powiedzieć, iż z dosłownie wszystkim są w stanie sobie dać radę, ale fakty są takie, że szczególnie wnikliwa lektura tych artykułów jak choćby owy jest w stanie sporo dać. No dobra, o co zatem zadbać, jeśli bardzo chcielibyśmy zadbać o jakby nie patrzeć nowoczesny wystrój swojego domu? Istotne jest choćby to by trochę podglądać jak to jest na zachodzie!
oferty

Polska w ostatnich latach szalenie się rozwija - uwielbiamy spotykać się ze znajomymi w kawiarni lub wybrać się na kolację do restauracji

Jeszcze w okresie socjalizmu wyjście do restauracji było sporym przeżyciem. Ponadto, lokale nie wyglądały zbyt atrakcyjnie.
Ryba pływająca w akwarium

Rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Dobrze dopasowane oświetlenie w domowym akwarium jest kluczowe dla zachowania dobrej kondycji roślin akwariowych, jak również ryb i innych zwierząt. Niewłaściwie dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy gnicie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, ważna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Dla domowego zastosowania całkowicie niepotrzebne okazują się niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
Rybki, akwarium

Co musisz wiedzieć, żeby założyć akwarium?

Odkąd animacja studia Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieciaki na całym globie dosłownie oszalały na punkcie tej kolorowej rybki. W sklepach zoologicznych gwałtownie jej sprzedaż poszła w górę. Wszystkie brzdące chciały mieć w swoim domu uroczego Nemo. Ale hobby, jakim jest akwarystyka, jest popularne w naszej ojczyźnie od bardzo dawna. Jeśli zatem nasze dziecko pewnego pięknego dnia będzie się do nas przymilać i wyzna, że marzy o rybkach, wszelkich niezbędnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest bardzo dużo na terenie naszego kraju.
lampa ledowa

Światło led w mieszkaniach i budynkach przemysłowych

Oświetlenie ledowe staje się coraz bardziej modne. Na rynku pojawia się coraz to więcej różnych gatunków i konfiguracji taśm LED. Właściwością wspólną wszystkich typów taśm jest giętkość, możność cięcia nożyczkami, również samoprzylepne podłoże. W przypadku doboru należytej taśmy LED musimy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy stosownych atestów, oraz jakością. Listwa LED musi być dobrze dobrana do wszelkiego pomieszczenia.
oświetlenie w łazience

Jaki typ oświetlenia wybrać do łazienki?

Rodzaj oświetlenia w łazience to naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych. Stawiając na praktyczności tego typu oświetlenie, nie koniecznie musimy rezygnować z eleganckiego bądź nietypowego wyglądu. Nie powinniśmy również ograniczać się tylko do górnego, głównego rodzaju światła. Pozostałe możliwości oświetlenia - na przykład punktowego, również znakomicie sprawdzą się w naszej łazience. Oświetlenie łazienkowe to również możliwość zamontowania kinkietów, oświetlenia bocznego, podświetlanego lustra czy nawet zamontowania oświetlenia podłogowego. Najpopularniejszy jest oczywiście plafon do łazienki.
światło led

Naświetlacze LED, to jeden z najnowocześniejszych artykułów technologii oświetleniowej LED

Dzięki swoim zaletom diody elektroluminescencyjne w bardzo szybkim tempie opanowują światowe rynki oświetlenia domowego, biurowego, oświetlenia ulicznego, sygnalizacyjnego i ostrzegawczego oraz rynki oświetlenia samochodowego, oświetlenia dekoracyjnego, oświetlenia wykorzystywanego w reklamie, oświetlenia awaryjnego i przenośnego. Coraz bardziej przystępna technologia LED, dostarcza twórcom szeroką gamę możliwości aranżowania lamp do przeróżnych celów i różnych zastosowań.
lampa led

Czy warto korzystać z oświetlenia led? Jakiego rodzaju daje nam zalety? Czemu jest lepsze od normalnego oświetlenia?

Diody led powstały jakiś czas temu i były wtedy świecącymi na czerwonawo lub zielono światełkami w sprzęcie RTV i AGD. Następnie pomyślano, iż mają one całkiem duży potencjał, w związku z tym jeśli zwiększy się ich moc, to istnieje szansa, iż będą dawały więcej światła i co za tym idzie będą mogły zastąpić nawet żarówki, świetlówki halogenowe albo nawet lampy jarzeniowe. Obecnie diody led są powszechnie znane oraz używane, sprzedawane są pod postacią pojedynczych świetlówek, świecących prętów albo taśm.
Lampa LED

Oświetlenie LED jest zniewalającym sposobem na zmniejszenie rachunków. Do czego służą kontrolery?

Oświetlenie LED stało się ostatnimi czasy nadzwyczaj popularne. Dzięki niemu zdarza się nie tylko zaoszczędzić sporo energii, lecz także wygody - taka żarówka będzie nam służyć bez wątpienia dłużej, niż standardowa. Do jakich celów służą stosowane w tej działce kontrolery led?