Zwierzę
Pies rasy mastif tybetański

Zdrowe życie naszych psów

Każdy właściciel zwierzaka wie jak ważne jest dbanie o własnego czworonoga wie. Wszyscy właściciele czworonogów muszą wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego czworonoga. Odpowiednia higiena jego sierści, uzębienia i odpowiednie żywienie w każdym przypadku są niezaopatrzone. Aby sierść podopiecznego była zadbana i lśniąca musimy dobrze o nią dbać oraz dobierać produkty przeznaczone dla zwierząt. Pod żadnym pozorem nie korzystajmy preparatów przeznaczonych dla ludzi. Powinniśmy się zaopatrzyć specjalistyczny odpowiedni szampon dla psów.
kot

Musimy się troszczyć o zwierzęta

Nie ważne jest to, jakie zwierzę posiadamy w mieszkaniu, czy to rybka, kot lub pies o każde z nich trzeba jak najwspanialej dbać i robić wszystko, aby posiadały zagwarantowany jak najcudowniejszy komfort do życia. Na szczęście dziś to zadanie posiadamy ułatwione, ponieważ producenci akcesoriów dla zwierząt prześcigają się w pomysłach, co zrobić, by nasz zwierzak był usatysfakcjonowany z życia i aby równocześnie miał okazję nam jak najdłużej towarzyszyć.
labrador szczeniak

Praktyczne informacje dla osób zainteresowanych przygarnięciem psa

Nie można nie zgodzić się z tezą, że opieka nad czworonogiem wiąże się z poszczególnymi obowiązkami, i z tego względu przygarnięcie pod własny dach pupila musi być bardzo przemyślaną decyzją.
kotek

Sprawdzajmy recepturę kupowanej karmy

Trzeba wiedzieć, że każde zwierzę wymaga czegoś odmiennego do prawidłowego rozwoju. Jedne będą potrzebowały minerałów, które będą ochraniały ich stawy, a drugie znowu będą potrzebowały karmy, która pomoże im zmagać się z uczuleniami. Z tego powodu właśnie zanim nabędziemy odpowiednią karmę, trzeba się dokładnie wypytać weterynarza, co będzie najbardziej dobre dla naszego czworonoga i jaką dietę powinien on stosować.
tibetan mastiff

Jakie są przyczyny posiadania pieska w swoim domu?

Kiedyś psy ogólnie służyły własnym panom jako bardzo dobra ochrona przed choćby drapieżnikami. Szczególnie na polskiej wsi bardzo często psy były praktycznie nieodłączną częścią krajobrazu. Obecnie nadal psy są często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, np. są bardzo dobre jeśli w rachubę wchodzi branża ochroniarska. Oczywiście w tym wszystkim nie ma nic nagannego, przecież jeżeli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości nie jest im źle. Jednak takie zwierzaki jak np. tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z takowych powodów.
Akwarium

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Dziesiątki opiekunów rozważa, czy ulec prośbom pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to godny polecenia pomysł? Czy mądrze jest sprawić dziecku zwierzątko? Jakie są dobre i złe strony takiej decyzji? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?
Karma sucha dla kotów Acana

Jak dbać o kotka?

Każdy kto ma dzieci na pewno już zmagał się z tym problemem. W pewnym wieku nasze pociechy przybiegają do nas z ważnym pytaniem. Zazwyczaj niezwykle boimy się tej chwili. Lecz prędzej, czy później to przychodzi. Dobrze jest już wcześniej przyszykować się do tego typu rozmowy i określić z naszą połówką, jakie chcemy zająć stanowisko.
profesjonalne terrarium

Planujesz nabycie gada? Odszukaj sklep terrarystyczny!

Dużo osób pragnie posiadać w swoim domu zwierzę, znaczna część z nich wybiera kota lub psa, są to ponoć najwierniejsi nasi przyjaciele. Lecz coraz więcej osób wybiera mniej lubiane pieszczochy, wywodzące się z rodziny płazów. Może na pierwszy rzut oka nie wydają nam się zbytnio urokliwe, lecz nierzadko możemy się do nich przywiązać nie mniej niż do zwierząt futerkowych. Dodatkowo, żaden kot nie przeskoczy w długowieczności najzwyklejszego żółwia. Chcesz nabyć takie stworzenie? Nawiedź sklep terrarystyczny.
piękny wąż w terrarium

Wybór zwierzęcia do domu

Większość ludzi marzy o posiadaniu własnego zwierzątka, lecz nie decydują się nie, gdyż uważają że nie mają wystarczającej ilości miejsca. A przecież nawet w małym mieszkaniu bez problemów można jakiegoś zwierzaka trzymać, chociaż nie każde będzie się do tego celu nadawać. Wybór zwierzęcia do trzymania w domu lub mieszkaniu należy porządnie przemyśleć, żeby później nie było kłopotów z jego opieką.
mężczyzna z psami

Idealne karmy dla naszych zwierzaków dostępne w naszym kraju

Gdy mamy psa musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli go karmić, on sam sobie nic nie upoluje. Nie jest to prosta sprawa, bo psy, chociaż z natury nie wybrzydzają, to jednak czasem któraś karma może im nie odpowiadać. Dobrze wybierać takie karmy, które posiadają porządnie zbilansowane składniki, żeby nasz zwierzak miał siłę do codziennych zadań i żeby psiak nie łapał, co chwila jakiś chorób. Świetna dla naszego czworonoga może okazać się karma dolina noteci, która jest idealnie skomponowana dla przeróżnych psiaków.
1 2