Światło
żyrandol oświetlający salon

Źródła światła tradycyjne i nowoczesne

Rodzaj oświetlenia jest niezwykle istotny w każdym pomieszczeniu. Nie do wszystkich czynności i zadań wystarcza bowiem światło naturalne. Najbardziej niekorzystna sytuacja pod tym względem jest w okresie zimowym, kiedy bardzo szybko zapada zmrok i trzeba wówczas stosować sztuczne oświetlenie. Jest w sumie dużo wnętrz, które w ogóle nie posiadają dostępu do naturalnego światła. Są to często pomieszczenia położone poniżej poziomu ziemi.
lampy

Jak właściwie dobrać oświetlenie salonu tak, aby nasz dom wyglądał dość interesująco?

Całkiem ważną kwestią jest ustalenie, który z wynalazków jest wyjątkowo rewolucyjnym oraz pojawienie się którego z nich w zdecydowanym stopniu wpłynęło na naszą codzienność. Możliwości jest w istocie całkiem dużo, jednakże nie ulega wątpliwości, że istnieje dużo odpowiedzi, które pojawiają się najczęściej.
światło

Jaki typ światła dobrać do domu? O czym powinniśmy pamiętać dobierając oświetlenie?

Światło to życie, bez niego nie można nic zrobić, nic zaplanować,niewiele rzeczy jest możliwych do wykonania. Światło kojarzy się z nadzieją, kiedy po nocy przychodzi dzień czujmy się lepiej i mamy większą energię do życia. Zostaliśmy zaprogramowani, żeby działać,kiedy widno.
oprawy oświetleniowe led

Jak dobierać światło do biura? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? O jakiego rodzaju czynnikach warto wiedzieć?

Krótkie dni w sezonie zimowym sprawiają, że światło w naszych biurach pali się prawie bez przerwy. Eksperci przypominają jak niezbędne jest, aby dobrać właściwe oświetlenie do miejsca pracy, szczególnie to konieczne, kiedy za oknem brakuje światła naturalnego.
informacje o alarmie

Oświetlenie led dla przemysłu - najlepszy model armatury, na który można się zdecydować

W powierzchniach biurowych oświetlenie ma bardzo duże znaczenie. Liczne zakłady i ogromne firmy często pracują przez pokaźną część doby w następstwie czego niezbędne jest zainstalowanie właściwej instalacji, jaka zapewni ciągły dopływ światła.

Urządzamy mieszkanie – jakie lampy najlepiej kupić?

Bez żadnej lampy bardzo trudno wyobrazić sobie choćby skromne mieszkanie. Każdy ma w swoim mieszkaniu przynajmniej jedną lampę, może ona być wiszącą lub też stojącą. Jakiego rodzaju jednak lampę kupić, kiedy chcemy wykorzystać ją do wykonania wystroju mieszkania?
oświetlenie zewnętrzne domu

Odpowiednio oświetlony dom, czyli oświetlenie zewnętrzne oraz przeznaczone do wewnątrz

Dobre oświetlenie zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne jest dość ważne. Podnosi nie tylko nasze poczucie bezpieczeństwa, ale gwarantuje także wysoki komfort.
Lampka nocna

Aranżacje wnętrz - światło

Aranżacje mieszkań to też oświetlenie, niezwykle ważny aspekt projektu. Światło kreuje nastrój mieszkania. Za jego pomocą odpowiednio modulujemy przestrzeń. Odpowiednie wykorzystanie światła pomaga maskować deficyty wnętrz, podwyższać małe pomieszczenia i rozszerzać wąskie.
Diody LED

Kilka istotnych informacji o wykorzystaniu ledowego oświetlenia, czemu jest ono obecnie tak popularne.

W ostatnich latach oświetlenie typu led bardzo zyskało na popularności. Wynika to z kilku rzeczy, lecz mając na uwadze plusy technologii trudno się dziwić, że jest ona tak popularna. Przede wszystkim żarówki ledowe są dużo oszczędniejsze od tradycyjnych, i to różnica jest rzeczywiście duża, bo parokrotna. Przy kilkunastu lampach w domu różnice na wysokości rachunków będą faktycznie spore, nawet uwzględniając wyższe ceny za żarówki ledowe w ciągu paru miesięcy raczej się one zwrócą.
lampa ledowa

Światło led w mieszkaniach i budynkach przemysłowych

Oświetlenie ledowe staje się coraz to bardziej znane. Na rynku pojawia się coraz więcej rozmaitych typów i układów taśm LED. Właściwością wspólną wszystkich rodzajów taśm jest giętkość, możność cięcia nożyczkami, oraz samoprzylepne podłoże. W wypadku wyboru stosownej taśmy LED musimy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy odpowiednich atestów, oraz jakością. Listwa LED musi być należycie dobrana do wszelkiego pokoju.
1 2 3 4 5